Okna dachowe

Dziś odpowiemy sobie na pytanie gdzie dostaniemy Okna dachowe najtaniej. Otóż odpowiedź jest oczywista- w sklepie Velshop.
Przyjrzymy się polskiej firmie Fakro i jej oknom do dachów płaskich. Istnieje ich kilka podstawowych rodzajów.
1. Typ C: przeznaczone do montażu na dachach o kątach nachylenia 0°-15°, okna zostały wyposażone w pakiet szybowy P2, który chroni przed włamaniem. Choć szyby te są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, to jeśli nawet zdarzy się tak, że szyba pęknie, odłamki szkła nie będą stanowiły zagrożenia, gdyż zatrzymają się na folii.
2. Typ F: odpowiednie do montowania na dachach o kątach nachylenia od 2° do 15°, są antywłamaniowe i odporne na uszkodzenia, ponadto, okna te charakteryzują się wysoką klasą reakcji na ogień. Podobnie, jak w oknach typu C- szyby są wklejane, dzięki czemu okna są bardzo trwałe.
3. Typ G (z płaskim segmentem szklanym): okna te przeznaczone są do dachów o spadzie od 2° do 15°, łączą w sobie cechy okien typu C i F. Charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami termoizolacyjnymi.
4. Secure: to okna o podwyższonej odporności na włamania. Dostępne są w dwóch wersjach: DMF Secure/DMC Secure- posiada możliwość ręcznego otwierania. Kąt uchylenia wynosi 30° oraz nieotwierane DXFSecure/DXC Secure. Produkty te mają nawet o 16% więcej przeszklonej powierzchni w porównaniu do innych, podobnych okien, co umożliwia jeszcze lepsze doświetlenie przestrzeni.
5. DXW: jest to innowacyjne rozwiązanie, doskonale oświetla ciemne pomieszczenia, a przy tym jest przystosowane do tego, by po nim chodzić. Świetnie sprawdza się w budynkach wielopoziomowych, gdzie można podziwiać je z zewnątrz ( z góry). Co więcej, skutecznie przeciwdziałają utracie ciepła z pomieszczenia, a także jego przegrzaniu.
6. Okna wyłazowe DRC, DRF: poza podstawową funkcją doświetlenia domu, pozwalają na swobodne, a przede wszystkim bezpieczne wyjście na dach. Okna te posiadają wysokie parametry termoizolacyjne i są odporne na uszkodzenia.
7. Okna oddymiające: umożliwiają swobodną ewakuację podczas pożaru, gdyż pozwalają wydostać się dymowi na zewnątrz, świetnie sprawdzają się przede wszystkim na długich korytarzach i klatkach schodowych. Nie oznacza to jednak, że nie można montować ich w domach. Okna otwierają się za pomocą siłowników. Dostępne są w dwóch wersjach. WyDSF bez kopuły i DSC z kopułą transparentną lub matową.
8. Wyłazy DRL: istnieje możliwość łączenia ich ze schodami strychowymi. Ich skrzydła otwierają się do kąta 60°. Okna te zostały wyposażone w gumy antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania. Przeznaczone są do montażu na dachach o nachyleniu od 0° do 5°.
Okna dachowe najtaniej dostępne są na stronie Velshopu: http://velshop.pl.
Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom wybór okna do dachów płaskich, będzie choć odrobinę prostszy. Nie zastanawiaj się dłużej, wejdź na Velshop i kup okna dachowe najtaniej.